METAN DÝCHAJÍCÍ ŽIVOT MŮŽE PODLE VĚDCŮ EXISTOVAT NA TITANU – A NAPŘÍČ GALAXIÍ
METAN DÝCHAJÍCÍ ŽIVOT MŮŽE PODLE VĚDCŮ EXISTOVAT NA TITANU – A NAPŘÍČ GALAXIÍ
Tým vědců z Cornellovy univerzity (Cornell University) vyvinul důmyslný model, který naznačuje, že se v metanových oceánech Saturnova největšího měsíce Titanu může nalézat mimozemský život. Jejich model byl publikován v akademickém časopise „Science Advances (tj. Vědecké pokroky)“, a to 27. února 2015. Stejně jako mořský život na Zemi extrahuje kyslík z oceánů k naplnění svých základních biologických potřeb, tak by i život na Titanu mohl extrahovat metan z oceánů za účelem reprodukce a činnosti metabolismu.
Podle veřejného oznámení Cornellovy univerzity tento model ukazuje, že by se dýchačům metanu na Titanu dařilo i ve velmi chladném prostředí: představujíce zároveň imaginativní i pevný vědecký názor, chemičtí inženýři a astronomové nabízejí šablonu pro život, jaký by mohl prosperovat v drsném chladném světe – konkrétně na Titanu, obřím měsíci Saturnu.
Jako planetární těleso ponořené v moři – nikoli z vody, ale z kapalného metanu, Titan by mohl udržovat na metanu založené bezkyslíkové buňky. Tento překvapující průlom v modelování radikální nové formy života ze strany Cornellovy univerzity poskytuje vědcům podporu k nepravděpodobnému zdroji informací o mimozemském životě. Alex Collier tvrdí, že byl kontaktován mimozemšťany ze souhvězdí Andromeda a bylo mu řečeno, že metanové formy života existují v celé galaxii.
V přednášce/rozhovoru v roce 2002, v němž se diskutovalo o verzi galaktické historie od Androméďanů, Collier uvedl:
Vodíkové ekosystémy jsou mnohem hojnější, zrovna tak jako jsou i metanové, protože to nejsou složité ekosystémy. Kyslíkové ekosystémy jsou velmi složité, ty nejsložitější v galaxii …. podle archeologických záznamů se jiné formy života, vnímající formy života, plazí, lidské, plazmové, metanové formy života, všechny začaly objevovat v naší galaxii a objevují se v plné formě.
Vědecký model Cornellovy univerzity pomáhá potvrdit Collierovo tvrzení, že formy života dýchačů metanu se nalézají v celé galaxii, a že vyvinuly vysoký stupeň inteligence.
Nedávná mise Cassini na Titan ukázala, že ten je tím jediným tělesem ve slunečním systému, které – stejně jako Země – má skalnatý povrch s kapalnými oceány. NASA vydala v roce 2013 fotografie Titanu, které umožnily vědcům odhadnout velikost a hloubku jeho oceánů. NASA v současné době studuje možnost vyslání ponorky na Titan k prozkoumání jeho metanových oceánů.
«
Podle Discovery News (tj. Zprávy o objevech):
Největší moře Titanu, Kracken Mare, je považováno za možný cíl mise a tato autonomní ponorka by byla navržena tak, aby provedla 90-denní, 2000-kilometrovou cestu na zkoumání hloubek tohoto obrovského a velmi cizího mořského prostředí.
Je-li model vědců z Cornellovy univerzity správný, budoucí mise NASA na Titan by mohla najít v jeho oceánech vzkvétající život. Pokud má Collier pravdu, mimozemský život na Titanu mohl dosáhnout stupně složitosti, který by mohl značně překvapit vědce na Zemi a vedl by k radikálnímu novému chápání toho, jak různé formy inteligentního mimozemského života mohou vzkvétat po celé galaxii.
© Michael E. Salla, Ph.D. – Exopolitics.org – 28. února 2015
«
Překlad pro Českou exopolitiku: Irena Nemec – 10. května 2015
Více zde:
http://exopolitics.org/methane-breathing-aliens-on-titan-possible-according-to-cornell-scientists/
http://www.seeker.com/nasa-wants-to-send-a-submarine-to-titans-seas-1769515615.html
https://www.exopolitika.cz/category/ufologie/astronauti-nasa-seti
Žadný komentář
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
K výše uvedenému článku můžete napsat komentář. (Tato funkce je aktivní pouze pro registrované návštěvníky portálu.)
Napiště svůj komentář