Absolventská práce Vyšší odborné školy sociálně právní v Praze: Lidé trpící bludy a syndromem únosu do UFO
2 Čtyři druhy setkání s UFO5
Setkání s UFO můžeme rozdělit do 4 druhů. Jsou od sebe odstupňovány podle intenzity kontaktu s cizím objektem. Tuto klasifikaci poprvé vyslovil americký astronom a badatel, který má české kořeny, Joseph Allen Hynek (1910-1986), ve své knize The UFO Experience: A Scientific Inquiry, kde použil pojmenování Blízké setkání 1., 2., 3. druhu a později bylo jeho stanovení doplněno o 4. druh. Čím vyšší je druh blízkého setkání, tím více diskutabilním se stává. A tím více se objevují zfalšované audionahrávky, videonahrávky a fotografie s materiálem, které by měly dokázat existenci tohoto fenoménu.
2.1 První druh
Blízké setkání prvního druhu znamená, že bylo spatřeno vzdálené UFO a nezůstaly po něm žádné následky ani stopy. Je to pouhý začátek v cyklu pozorování UFO a v interakci s mimozemským druhem. Svědků, kteří zažili první druh blízkého setkání, nalezneme po celém světě mnoho a ne všichni mohou svá tvrzení podložit důkazy. Pokud už se nějaký důkaz najde, jde většinou o podvod. Je řádka odborníků, kteří každý případ prozkoumávají a jasně ho vyvrátí. V ojedinělých případech se přikloní k podpoření názoru, že by se mohlo jednat o skutečné UFO.
2.2 Druhý druh
Druhý druh blízkého setkání je obdobný tomu prvnímu, ale již s důkazy kontaktu UFO se zemí nebo civilizací. Jedná se o pozorování UFO a s ním souvisejících projevů, jako je náhlá změna teploty, rušení technických věcí a velké či malé kruhy v obilí, ve společnosti známé jako vzkazy od mimozemšťanů. I zde se setkáme s falešnými videi a fotografiemi. Někteří nadšenci a vtipálci si dají práci, aby jejich výtvory v obilí vypadaly důvěryhodně. Pro vědce je jednoduché poznat, zdali jde o podvrh, nebo ne. Pokud se jedná o pravé kruhy v obilí, tak se v blízkosti vyskytují zvláštní nadpřirozené úkazy, například již zmiňované změny teplot, nebo zvláštní nevysvětlitelná energie.
5 – Podle Krulcové, 2012, str. 29
PŘÍLOHY - soubory ke stažení
2 Komentáře
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Tak co je to za lidi , co tomu nevěří, zřejmě víme. Kdo by je taky unášel, když je ani nikdo nechce. A to se ztrácí miliony lidí z celého světa ročně, jenom tuhle univerzitu, zdá se, vynechali.
Pro znalce problematiky práce nepředstavuje nic nového, objevného. Snad jen výpověď Karla Rašína o pozadí projektu Záře, jako zpravodajského úkolu ÚZIS pod vedením V. Šišky. Přesto bych rád znal výsledky projektu Záře, které nejsou určeny pro veřejnost…