ELEKTROMAGNETICKÉ ŠTÍTY „TESLA“ – jsou jimi tajně chráněny letadlové lodě USA proti hypersonickým střelám Ruska a Číny?
ELEKTROMAGNETICKÉ ŠTÍTY „TESLA“ – jsou jimi tajně chráněny letadlové lodě USA proti hypersonickým střelám Ruska a Číny?
V lednu 2017 byly všechny letadlové lodě USA svolány do svých domovských přístavů, a to kvůli neznámé modernizaci. Vyskytlo se již mnoho spekulací o tom, čím byly ony letadlové lodě tajně dovybaveny – vzhledem k rostoucím hrozbám hypersonických (5krát rychlejších než nadzvukové/supersonické; tedy Mach 5 – pozn. překl.) řízených střel, proti nimž jsou tyto letadlové lodě, jak se zdá, bezbranné. Přesvědčivou odpověď na to, co se odehrálo během tohoto stahování plavidel, poskytuje zveřejnění patentu námořnictva USA v roce 2018. Letadlové lodě byly tajně vybaveny silnými elektromagnetickými „Teslovými“ štíty, které by mohly neutralizovat veškeré hypersonické a balistické střely představující ohrožení.
V lednu 2017 se objevilo několik novinových zpráv popisujících stažení všech amerických letadlových lodí do jejich domovských přístavů, a to, že poprvé žádná aktivně nesloužila nikde ve světě. Dne 30. prosince 2016 vysvětlovala zpráva na Fox News:
Příští týden nejenže nebude žádná letadlová loď námořnictva USA na Středním/Blízkém východě, ale nasazena nebude žádná ani nikde jinde na moři na světě, a to navzdory mnoha celosvětovým hrozbám, jimž Spojené státy čelí…; takováto nepřítomnost nasazení letadlových lodí amerického námořnictva, dlouho považovaných za symbol projekce síly Ameriky, je pozoruhodná. Má se za to, že to bude poprvé od druhé světové války, kdy nebyla nasazena ani jedna letadlová loď USA.
Když se Fox News dotázalo námořnictva USA na odvolání všech jeho letadlových lodí z Blízkého východu, mluvčí námořnictva řekl:
„Nebudeme diskutovat o načasování operačních přesunů úderných skupin letadlových lodí, tedy o oblasti zodpovědnosti Ústředního velení USA,“ uvedl ve svém vyjádření pro Fox News kapitán Terry Shannon, mluvčí Ústředního velitelství námořních sil USA. Centcom (Ústřední velitelství) má za úkol kontrolu nad všemi silami USA na Blízkém východě a v Afghánistánu.
Nedostatek vysvětlení ohledně tohoto stažení lodí vedl k spekulacím, včetně jistých závěrů, že stažení bylo učiněno, aby připravilo USA na zásadní útok pod falešnou vlajkou:
V průběhu toho, co lze popsat pouze jako nepřiměřené přivlastňování majetku amerického námořnictva, hrubé porušení standardního protokolu a možné připravování se na operaci pod falešnou vlajkou – se celá skupina letadlových lodí námořnictva USA, 10 aktivních lodí, vrátila do přístavu a teď jsou všechny snadným terčem.
Koncem ledna 2017 námořnictvo USA začalo své letadlové lodě nasazovat znovu a ono stažení bylo rychle zapomenuto. Abychom pochopili, proč byly letadlové lodě odvolány a v čem mohly být modernizovány, musíme zvážit rostoucí hrozbu, kterou představují řízené střely schopné hypersonických rychlostí.
Jako první jsem psal o řízených střelách, vyvíjených Ruskem a Čínou a prodaných zemím jako je Írán, které by mohly ohrozit bojové skupiny letadlových lodí, 19. listopadu 2007 v článku s názvem: „Neokonzervativní agenda obětování páté flotily – Nový Pearl Harbor“, vysvětloval jsem:
Írán má dostatečné množství řízených střel, aby zničil většinu nebo celou pátou flotilu (5. loďstvo), která se nachází v dosahu íránských mobilních raketometů, strategicky rozmístěných podél hornatého terénu, s výhledem na Perský záliv. Bushova administrativa úmyslně bagatelizuje zranitelnost páté flotily vůči íránské vyspělé raketové technologii, která byla zakoupena z Ruska a Číny od konce 90. let. Nejsofistikovanější z íránských řízených střel jsou „Sunburn“ a „Jachont“. Jsou to rakety, proti nimž moderní válečné lodě nemají žádnou účinnou obranu, jak vyvozují američtí vojenští odborníci.
Dále jsem popsal schopnosti řízených střel, prodaných Íránu, následovně:
SS-N-22 neboli „Sunburn“ (ruská protilodní nadzvuková střela krátkého doletu – pozn. překl.) má rychlost Mach 2,5 nebo 2414 km/h, využívá technologie stealth (pokročilé maskování, obtížná zjistitelnost objektu – pozn. red.) a má dolet až cca 209 km. Obsahuje konvenční bojovou hlavici o cca 340 kg, která může zničit většinu lodí. Ještě větší obavy však způsobuje ruská řízená raketa SSN-X-26 neboli „Jachont“, která má dolet 298 km a činí veškeré lodě námořnictva USA v Perském zálivu zranitelné vůči útoku. Důležité je, že rakety Jachont byly specificky vyvinuty k použití proti skupinám letadlových lodí a byly Ruskem prodávány na mezinárodním zbrojním trhu.
Během následujícího desetiletí se nosnost a rychlost techto řízených střel zvýšily do té míry, že Rusko nyní vyvinulo střely, které mohou letět více než pětinásobkem rychlosti zvuku. 20. února 2019 při svém projevu ve Státní dumě prezident Vladimir Putin veřejně oznámil existenci prvních hypersonických řízených střel, které podle Pentagonu byly vyvíjeny a testovány již od roku 2015:
Je to hypersonická střela, nazvaná Tsirkon. Bude mít rychlost Mach 9, má dosah 1000 kilometrů (620 mil) a může zničit námořní i pozemní cíle.
V prosinci se dozvěděla CNBC (TV společnost v USA – pozn. překl.), že zpráva od zpravodajské služby USA upozornila na testování hypersonického systému Tsirkon, zmiňujíc pět testů, které byly provedeny ruskou armádou od roku 2015.
Putin již předtím popsal dovednost ruské hypersonické rakety jako „neviditelnost“ a obvinil „ty, kteří podněcovali zbrojní horečku po dobu posledních 15 let“ z neúspěchu jejich snahy ovládnout Rusko.
Čína není při vývoji řízených střel, schopných hypersonických rychlostí, za Ruskem nijak daleko – a v současné době má řadu hypersonických balistických raket, jaké lze nasadit proti letadlovým lodím. V lednu 2019 Elizabeth Shim z UPI (mezinárodní tisková agentura – pozn. překl.) oznámila:
Podle zpráv několika státních medií Čína plánuje do roku 2020 nasadit balistické střely středního doletu, schopné zničit letadlové lodě USA.
China Times a další média oznámila v úterý, že Dongfeng-17 (dolet 1800 – 2500 km; Mach 5 – pozn. překl.) je raketa středního doletu, která by mohla být použita k potopení celé letadlové lodě USA, pokud bude vypálena 8krát.
Hrozbu, kterou představují hypersonické a balistické řízené střely pro letadlové lodě a jejich doprovodná plavidla, dobře chápou vyšší vůdci námořnictva USA a také badatelé. Podle novinového článku, uveřejněného 6. března 2018 v The Examiner:
Éra amerických letadlových lodí jako hlavního ztělesnění armády by mohla být zřejmě u konce, pokud USA nevyvinou obranu proti další generaci špičkově ovladatelných, super rychlých hypersonických zbraní, které vyvíjí Rusko a Čína, řekl v úterý špičkový zbrojní výzkumník Pentagonu.
Michael Griffin, náměstek ministra obrany pro výzkum a inženýrství řekl, že Čína vydává miliardy na vývoj nejaderné verze těchto zbraní, která by mohla učinit americké letadlové lodě zranitelnými vůči útoku.
Nicméně, i přes tuto hrozbu – představovanou stále sofistikovanějšími a mocnějšími hypersonickými systémy střel, vyvíjenými hlavními geopolitickými rivaly – námořnictvo USA jde kupředu ve výstavbě a vývoji jisté nové generace letadlových lodí, přičemž započalo s lodí USS Gerald Ford, o níž se plánuje, že začne být formálně v aktivní službě v roce 2022.
«
To nás přivádí zpátky k otázce, proč na začátku roku 2017 stáhlo námořnictvo USA všechny své letadlové lodě a pokročilo s plány na stavbu větších a dražších letadlových lodí třídy Ford?
Pro odpověď potřebujeme vyhodnotit patent z roku 2018, udělený jednomu vědci námořnictva, jménem Salvatore Cezar Pai, patent s názvem: „Vysokoenergetický elektromagnetický generátor pole (The High Energy Electromagnetic Field Generator – HEEMFG)“. V jednom z předchozích svých článků jsem stručně popsal jeho patent jako jakýsi elektromagnetický štít. Stručný popis tohoto patentu uvádí, že jedním z cílů HEEMFG je chránit Zemi před potenciálními údery asteroidu:
Rysem tohoto předkládaného vynálezu je poskytnout způsob a zařízení pro odchýlení anebo zničení velkého asteroidu a zabránění jeho možné kolizi se Zemí. Tento vynález může také odklonit nebo zničit jakýkoli jiný typ předmětu.
Schopností tohoto štítu HEEMFG je „odklonit a zničit“ rychle se pohybující objekty, což se přímo týká oné (původní) otázky, proč námořnictvo USA stáhlo zpátky všechny své letadlové lodě a výrazně pokročilo s výstavbou lodí třídy Ford:
Vlastností tohoto současného vynálezu je schopnost poskytnout námořnímu, pozemnímu i vesmírnému vojenskému i civilinímu majetku (aktivům) způsob a zařízení pro generování určitého neproniknutelného obranného štítu, chránit tato aktiva (majetek) před takovými hrozbami, jako jsou protilodní balistické střely, řízené střely vyhybájící se radaru; pokrýt vyspělý útok vůči hlavním bitevním tankům (systémy země a vzduch), jakož i působit proti účinkům slunečních výronů koronální hmoty anebo bránit rozhodující vojenské satelity před zbraněmi s funkcí ASAT (systém ve vesmíru; kosmické zbraně ničící satelity – pozn. red.) [Zdroj]
Tento vývoj jakéhosi neproniknutelného elektromagnetického štítu k obraně cíle před rychle se pohybujícími objekty, jako jsou asteroidy a rakety, je velice podobný myšlenkám, které poprvé navrhl srbský vynálezce Nikola Tesla ve 30. letech 20. století, Tesla navrhl elektromagnetický štít, založený na principu skalární vlny, který je vysvětlován následovně:
Skalární vlny mohou být zformovány do tvaru kupole kolem objektů, jakou jsou města nebo domy… Takovéto silové pole skalárních vln je obecně známo jako Teslův štít – a je asi obdobný jako ony „štíty“, které jsou zmiňovány v populárním seriálu „Star Trek“. TESLOVY ŠTÍTY mají jednoznačně obranné použití a neměly by se v žádném případě používat pro útočné účely (jelikož četa vojáků útočící proti Teslovu štítu by byla okamžitě rozložena). Jedinou obranou před výstřelem skalární vlny z houfnice by byl zřejmě Teslův štít.
«
Onen vědec, který stojí za HEEMFG, to není žádný darebácký vynálezce, ale pracující u divize Naval Air Warfare Center Aircraft Division (NAWCAD) na koncepcích vyspělých technologií. Při dvou příležitostech již dr. James Sheehy, náčelník pro technologii v Naval Aviation Enterprise, přidružené organizaci námořnictva USA, intervenoval před skeptickými patentovými komisaři za použití těchto patentů dr. Paie, kdy je považoval za „funkční“.
Brett Tingley, píšící proThe Drive, vydal podrobné komentáře k Paiovým patentům a spekuloval o tom, proč námořnictvo chtělo zveřejnit to, co vypadalo jako technologie, které by byly jistě přísně tajné, pokud jsou funkční. Spekuloval ve smyslu, že takováto podání patentů mouhou být dezinformací – s úmyslem podvést Čínu a Rusko:
Je jistě možné, že tyto patenty jsou součástí nějaké nadcházející informační kampaně, navržené k tomu, aby znejistily americké konkurenty otázkou, jaké typy výzkumu v rámci černého rozpočtu probíhají v současné době u NAWCAD a v dalších výzkumných organizacích USA. S tolika revolučními novými leteckými technologiemi na pokraji nasazení je to možná pouze pokus podstatně „vyzbrojit“ patenty – a zasít pochyby mezi naše odpůrce, a dokonce vnést zmatek mezi americkou populaci.
Alternativním vysvětlením, které nabídl Tingley, je, že tyto patenty jsou realizovatelné a námořnictvo vážně zvažuje jejich vývoj, a to na základě pozorování UFO, jako tomu bylo při incidentu z roku 2004, kdy námořní piloti stopovali UFO ve tvaru bonbonu Tic Tac:
Možná se tu jedná o vědomý pokus Pentagonu, který usiluje o to, aby záhadná a očividně vysoce vyspělá plavidla, která jsou údajně stále častěji pozorována poblíž jeho vlastních letadel, plavidel a instalací, dávala smysl a byla napodobena. Možná je tvrzení o konkurenci v podobě Číny pouze zástupnou definicí místo něčeho neznámého.
Existuje však ještě další, přesvědčivější vysvětlení, jež Tingley nezohlednil. Takovéto patenty jsou založeny na technologiích, jaké námořnictvo už úspěšně vyvinulo – v nějakém utajovaném programu pro ochranu současných i budoucích letadlových lodí před hypersonickými zbraněmi. Koneckonců, námořnictvo USA má dlouhou historii studia elektromagnetických prostředků na ochranu svých lodí, o čemž svědčí Filadelfský experiment z roku 1943.
(Původní video o Filadelfském experimentu ze stránek dr. Sally není již dostupné, proto jsme ho nahradili podobným – pozn. red.):
«
Dokonce ještě úchvatnější je nedávný faktografický důkaz od zasvěcence o tom, že námořnictvo USA již vyvinulo určitý tajný vesmírný program, jenž nasazuje kilometr dlouhou vesmírnou loď, která by pro své cesty do hlubokého vesmíru téměř jistě takovou elektromagnetickou ochranu před vesmírnými úlomky a asteroidy potřebovala. Je věrohodné, že Teslovy štíty byly již dlouho používány v tajném vesmírném programu námořnictva USA, kde byly nasazeny na začátku 80. let – a že tato technologie byla nedávno zpřístupněna pro konvenční letadlové lodě námořnictva z důvodu nedávných pokroků při vývoji hypersonických zbraní (tj. v Rusku a Číně).
Pokud Teslovy štíty byly již v rámci nějakého přísně tajného vesmírného programu námořnictva USA vyvinuty, pak je rozumné vyvozovat, že tento patent HEEMG existuje na základě koncepcí elektromagnetického štítu, o nichž už oficiálně informovali dr. Pai a dr. Sheehy. Existence technologie Teslova štítu poskytuje pádné vysvětlení, proč byly v lednu 2017 záhadně staženy kvůli tajné modernizaci, které se jim mělo dostat, veškeré letadlové lodě, a proč se budou stavět super letadlové lodě třídy Ford.
Vše toto vede k alarmujícímu závěru, že námořnictvo USA může chránit všechny své letadlové lodě před hypersonickými řízenými a balistickými střelami za použití elektromagnetických Teslových štítů. Ještě významnější je, že potenciálem takových elektromagnetických štítů je ochrana celých měst, a dokonce i Země, jak zmiňuje patent HEEMFG. Patent HEEMFG je nevyvratitelným důkazem, že budeme brzy svědky mocné vojenské revoluce ve věci vývoje ofenzivních i defenzivních zbraňových systémů, kdy bude při strategickém vojenském plánování civilní obyvatelstvo spíše chráněno, než obětováno.
© Michael E. Salla, Ph.D. – 29. srpna 2019
«
Překlad: Karel Rašín – 27. ledna 2020; dokorekce/redakce: Dana Rašínová
Více zde:
Are US Aircraft Carriers secretly protected by Electromagnetic “Tesla” Shields?
https://cs.wikipedia.org/wiki/Machovo_%C4%8D%C3%ADslo
https://en.wikipedia.org/wiki/Anti-satellite_weapon
Žadný komentář
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
K výše uvedenému článku můžete napsat komentář. (Tato funkce je aktivní pouze pro registrované návštěvníky portálu.)
Napiště svůj komentář